Každý koš pomáhá

 

KKP_logoKaždý koš pomáhá. To všem dobře známá věc. Společná charitativní akce českého basketbalu a České televize letos vstupuje do druhého desetiletí svého života. Ambice zůstávají stejné – spojit celou basketbalovou rodinu, aby pomohla těm, kteří to nejvíce potřebují. K tomu by mělo výraznou měrou napomoci nově uzavřené partnerství s nadací Konto bariéry.

 

 

 

Přispívají kluby Kooperativa NBL

Již tradičně jsou jedním z nejvýraznějších donátorů projektu kluby nejvyšší české mužské soutěže Kooperativa NBL. Systém zůstává již léta stejný. Ve vybraném domácím zápase se klub zapojí věnováním částky 100 Kč za každý svůj bod. Úspěšní střelci pak na konto sbírky připíší 10 Kč za každý bod.

 

 

Generální partner Kooperativa NBL

Pojišťovna Kooperativa jako generální partner Kooperativa NBL se do společné basketbalové sbírky zapojí stejným způsobem, který zvolila v loňském roce. V rámci nové statistiky ukazující na atraktivitu hry Kooperativa Faktor přispěje na společný účet 500 Kč za každou smeč a 1 000 Kč za každý alley-oop, který hráči předvedou v celém období KKP. A pozor! To včetně Kooperativa NBL All Star Game, kde se to podobnými akcemi na palubovce jen hemží.

 

 

Pomoci můžete i vy

Fanoušci basketbalu v předchozích dvou letech ukázali, že mají zlaté srdce a nebojí se podpořit dobrou věc. Basketbalová veřejnost se tak stala jedním z hlavních pilířů pořádaných sbírek v rámci Každý koš pomáhá. Stejnou možnost máte i letos. Stačí jen poslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS SPORTBEZBARIER na číslo 87 777. Cena SMS je 30 Kč. Příjemce obdrží 28.50 Kč. Poskytovatelem je Fórum dárců.

 

 

Komu letos pomáháme

Jana Hanová

Jana Hanová je po nepovedené operaci vyhřezlé plotýnky od roku 2007 upoutána na invalidní vozík. Z důvodu těžké paraparézy dolních končetin se nemůže pohybovat jinak než za pomoci mechanického vozíku. Janin zdravotní stav se zhoršil po prodělání těžkého pásového oparu před dvěma lety, po kterém musel být léčen i zánět mozkových blan. Bohužel se přidaly ještě další zdravotní komplikace a po konzultaci s lékaři byl Janě doporučen nový vozík. Ten by mimo jiné díky změněnému ukotvení pánve a páteře Janě ulevil i od velkých bolestí hlavy, kterými v posledním období trpí.

 

Hanova_869

 

Míša Švajdová

Nikdy bohužel nevíte, kdy se vám změní znenadání život. To je případ i Míši Švajdové, kterou v Praze na Florenci srazilo auto a od té doby se jí život převrátil vzhůru nohama. Jenže Míša je bojovnice a v chuti do života jí nezlomily ani následky ošklivé a nezaviněné nehody. Její cesta zpět za plnohodnotným životem začala v rehabilitačním centru v Kladrubech. Nyní je odkázaná na hole a invalidní důchod. Jenže všeho se chce zbavit. Pilně pracuje na tom, aby se z ní stala účetní a mohla tak soběstačná. Stejně tak pracuje na svém snu zbavit se podpory holí, který se v okamžicích po nehodě zdál nedosažitelný...

 

Svejdova_KKP

 

 

Zapojení klubů Kooperativa NBL

 
Klub Datum zápasu Soupeř Poznámka
BK ARMEX Děčín 17.12.2016 vs. ČEZ Basketball Nymburk  
USK Praha 17.12.2016 vs. BK Opava  
mmcité Brno 17.12.2016 vs. Orli Prostějov  
NH Ostrava 17.12.2016 vs. BC GEOSAN Kolín  
SLUNETA Ústí nad Labem 18.12.2016 vs. BK JIP Pardubice  
BK Lions Jindřichův Hradec 19.12.2016 vs. Dekstone Tuři Svitavy Přímý přenos ČT
Desktone Tuři Svitavy 21.12.2016 vs. USK Praha  
BK Opava 27.12.2016 vs. BK ARMEX Děčín Přímý přenos ČT
BK JIP Pardubice 28.12.2016 vs. NH Ostrava  
BC Geosan Kolín 28.12.2016 vs. mmcité Brno  
ČEZ Basketball Nymburk 07.01.2017 vs. BK Opava  
Orli Prostějov 14.01.2017 vs. BK ARMEX Děčín