Kooperativa NBL All-Star Game 2015/16

 

Mazáci – Mladé pušky 153:113 (37:29; 71:57; 115:91)
Doaks 34, Hunt a Bosák 20, Bakić 19, Blažek 15, Švrdlík 12, Nečas a Stria po 10, Slezák 5, Welsch 4, Křemen a Čarnecký po 2 – Roseboro 18, Igrutinović a Autrey po 13, Palyza 12, Randle 11, Hruban a Josipović po 10, Pecka 8, Pomikálek 6, Šiřina 5, White 4, Vyoral 3
Trojky: 15 – 7
Doskoky: 43 – 28
Zisky: 20 – 13
Asistence: 39 – 22

 

MVP utkání: Nicchaeus Doaks (Tuři Svitavy)

 

Ve prospěch Každý koš pomáhá bylo v rámci utkání a statistiky Kooperativa Faktor vybráno úžasných 44 400 Kč.

 


Střelcům vypálila rybník Elhotová
Také na ASG 2015/16 byly k dovednostním soutěžím přizvány hráčky Bonver ŽBL. A stejně jako před rokem postoupila do finále Kooperativa 3-Point Shoot-out Elhotová. Tentokrát však suverénní Karolína, která v prvním kole vyšponovala svůj střelecký výkon na 22 a ve finále porazila výkonem 19 ostrostřelce Lukáše Palyzu.

 

„Moc jsem to nečekala, je to příjemné překvapení. Je to super pocit, ale je to něco jiného než v zápase. Vůbec jsem nebyla nervózní. Prostě jsem si říkala, že co padne, to padne, a věřila jsem si. Na soutěž jsem se ani nerozcvičovala a nepřišlo mi to nijak extra náročné,“ zvedla hozenou rukavici bez mrknutí oka Karolína.

 

3PT_UNL

 

Skills i s vozíčkáři vyhrál domácí reprezentant
Do dovednostní soutěže se poprvé zapojili hráči na vozíku, kteří vytvořili tým společně s jedním hráčem Kooperativa NBL, hráčkou Bonver ŽBL a celebritou. Své basketbalové umění prokázala také známá zpěvačka a hvězda showbyznysu Dara Rolins. Její tým ale skončil už v semifinále a ve finálovém souboji se tak objevila opět Karolína Elhotová, ale tentokrát se s Jakubem Šiřinou, Jaroslavem Mencem a Fabianou Bytiqi z vítězství neradovala. První totiž míč na stojan ve středovém kruhu umístil Lukáš Konečný, který uzavíral štafetu s Michalem Čarneckým (SLUNETA Ústí nad Labem), Michaelou Vondráčkovou (Kara Trutnov) a českým reprezentantem v basketbalu na vozíku Miroslavem Šperkem.

 

Skills_UNL

 

Brison White obhájil loňské prvenství
Lotus Slam Dunk Contest měl staronového vítěze. Své vítězství z pražské Královky jednoznačně obhájil Lion z Jindřichova Hradce Brison White. Při prvním pokusu se ještě rozehříval, ale už druhým získal plný počet 50 bodů. Stejný kousek se mu povedl i u obou finálových pokusů. Diváky rozehřál například kouskem, kdy si na smeč nahodil o zadní stěnu haly nebo například přeskočil svého loňského spoluhráče od Vajgaru a nyní pardubického basketbalistu Lamba Autreyho. Ve finále pak roznesl Bretta Roseboroa.

 

Dunky_UNL