Robinson atakoval 50 a dovedl Mazáky k vítězství

 

Podruhé během tří let se Kooperativa NBL All-Star Game uskutečnila v ústeckém Sportcentru SLUNETA. Také tentokrát byla v Ústí nad Labem výborná atmosféra. Aby také ne, když před vyprodaným hledištěm v dobrém slova smyslu exhiboval domácí Donald Robinson.

 

A to bylo dobře, vždyť Kooperativa NBL All-Star Game má být především exhibice. Ustálený formát posledních let, ve kterém Mazáci opět vyzvali Mladé pušky, přinesl snad zatím největší boj od doby, kdy se ASG hraje v takovém formátu. Rozhodně se nedá říct, že by obrany fungovaly na 100 %, ale na obou stranách byla zjevná defenzivní snaha.

 

V prvním poločase bylo utkání otevřené na obě strany. Mazáci i Mladé pušky si užili svou chvíli slávy, kdy se jim dařilo a získali tak mírné vedení. Po změně stran ale začal úřadovat MVP dnešního večera Donald Robinson. Ústecký basketbalista řádil v útoku, chytil střeleckou slinu a dokázala dobře najít i své nové spoluhráče. Neskutečná Robinsonova bilance se zastavila na 45 bodech, osmi doskocích a pěti asistencích. Ano, v tomto zápase nejde o individuální statistiky, ale jedenáct proměněných trojek je opravdu impozantních.

 

Díky produkci Robinsona, která bavila ústecké publikum a také povedeným akcím ostatních Mazáků, si tým hrající v oranžových dresech vybudoval náskok, který přežil i závěrečný pokus Mladých pušek o zvýšení obrátek na obranné polovině. Blíž než na deset bodů se ale přiblížit nedokázali, a tak limitovaná edice hodinek Lotus připadla po roční pauze zase Mazákům.

 

Také letos měla Kooperativa NBL All-Star Game charitativní nádech. Ligová show vlastně symbolicky odstartovala tradiční charitativní akci Každý koš pomáhá. Její hlavní část sice proběhne až v březnu příštího roku, ale už nyní putuje ke Kontu Bariéry pro vybrané příjemce částka 26 000 Kč, kterou věnuje generální partner soutěže Kooperativa za smeče a alley-oopy z letošní All-Star Game.

 

Robinson

 

Errea 3-Point Shoot-out

Bez střelkyň ze ŽBL, ale zato s mladíkem z Extraligy U19 se odehrála soutěž střelců. Brněnský basketbalista Dan Szarowski porazil všech jedenáct soupeřů v juniorské kvalifikaci a postoupil do souboje s pistolníky z Kooperativa NBL. I když si nevedl vůbec špatně, tak s devíti body obsadil čtvrté místo. Získal jen o bod méně než domácí Josh Treadwell. Přitom 16 bodů, kterými se do soutěže kvalifikoval, by mu na postup mohlo stačit. Alexander Madsen i Josef Potoček totiž přesně takového výkonu dosáhli.

 

Ve finále šel první na řadu Madsen, ale nedokázal svůj výkon zopakovat a nástřelem osmi bodů otevřel cestu k vítězství Potočkovi. Ten nabízenou šancí nepohrdl a nástřelem 14 bodů soutěž opanoval.

 

3PT_2017

 

Kooperativa Faktor 1on1 Challenge

Novinka programu slibovala zajímavou podívanou. Na startu bylo osm mužů, které čekal souboj „face to face“. Ten nejlepší z nich se mohl těšit na prémii 1 000 EUR. Soutěž nabídla opravdu tvrdé a fyzicky velmi náročné souboje. Hráči k utkáním přistupovali se vší vážností. Nejvíce se novinka vydařila Dominezu Bartnettovi, který nejen že nepoznal hořkost porážky, ale navíc ani jednou neinkasoval.

 

QF1: Michal Jedovnický - Dominez Burnett 0:3

QF2: DeAndre Upchurch - Kendrick Ray 3:1

QF3: Lee Skinner - Filip Šepa 1:3

QF4: Milič Blagojevič - Bryan Smithson 3:2

 

SF1: Dominez Burnett – DeAndre Upchurch 3:0

SF2: Filip Šepa – Milič Blagojevič 1:3

 

Finále: Dominez Burnett – Milič Blagojevič 3:0

 

1on1_2017

 

Slam Dunk Contest

Soutěž smečařů je vždy ozdobou All-Star Game a diváci se na ní těší. Čtveřice startujících předvedla dechberoucí show. Jediný Čech ve startovním poli Ondřej Šiška při druhém pokusu doplatil na to, že mu původně zamýšlený záměr nevyšel. Nutno však podotknout, že po předchozím průběhu a bodovém zisku soupeřů věděl, že musí předvést extra kousek, aby mohl pomýšlet na postup. Po prvním kole se o druhé a třetí místo dělili Jon-Christopher Fuller a Kendrick Ray se 43 body. Oba se dokázali zlepšit, ale jen Ray mohl postoupit do finále. Prvnímu kolu totiž s plným bodovým ziskem za druhou smeč dominoval Donald Robinson.

 

Jenže jak Robinson skončil první kolo, tak jeho finálový soupeř Ray začal. Předvedl kousek, za který porota nemohl dát jiný počet než 50 bodů. To byla hozená rukavice pro Robinsona. Ten ale za své smeče získal 46 a 48 bodů, což bylo málo i na druhý pokus nymburského rozehrávače. Ten si připsal 49 bodů. Robinson tedy skončil pod nejvyšším stupněm, ale jak už víme, tak za chvíli si měl spravit chuť...

 

SlamDunk2018

 

 

Mazáci – Mladé pušky 133:122 (37:30; 57:63; 86:104)

Robinson 45, Primorac 18, Švrdlík 15, Pomikálek 13, Landa 12, Slezák 8, Hruban 7, Benda a Lawrence po 5, Smithson 3, Welsch 2, Šiřina 0 – Ray 24, Fuller 19, Bohačík 14, Burnett 11, Pecka 10, Madsen 9, Stegbauer 8, Woods a Šafarčík po 7, Šiška 5, Skinner a Ježek po 4

TH: 2/1 – 3/1

Trojky: 16 – 17

Doskoky: 43 – 38

Zisky: 6 – 8

Ztráty: 11 – 10

Asistence: 25 – 12

Fauly: 2 – 1

 

Radost_2017