Po jednom roce dostali hráči do 29 let z české Kooperativa NBL příležitost vrátit svým starším kolegům porážku v rámci Kooperativa NBL All Star Game. Ve skvělé kulise Sportcentra Sluneta však nakonec zvítězila opět zkušenost. Navíc v dovednostní soutěži držela vysoko prapor něžného pohlaví z Bonver ŽBL Karolína Elhotová.


V zápase, ve kterém nešlo ani tak o vítězství a zisk luxusních hodinek Lotus, jako o to pobavit diváky, kterých se v ústecké hale sešlo na 1 570, se po roce opět radovali Mazáci. Pobavit diváky se i podle stupňující hlasitosti fanoušků povedlo. Mazáci v utkání spoléhali hlavně na střelu z delší vzdálenosti, vždyť proměnili 15 ze 30 tříbodových pokusů. Nenechali se ovšem zahanbit ani ve vzdušném prostoru, kdy alley-oop vystřihl například veterán ligových palubovek Radek Nečas.

 

Nad košem ovšem vládli Mladé pušky. Při zakončení primárně myslili na diváky a tak se stalo, že jim pár akcí o kousek k úspěšnému konci nevyšlo. Naopak se ale výrazně podíleli na celkové částce 79 500 Kč, kterou za smeče a alley-oopy věnoval do charity Každý koš pomáhá generální partner NBL Kooperativa v rámci Kooperativa Faktoru. Celkem se tak částka za Každý koš pomáhá vyšplhala na úžasných 311 065. „Je to úctyhodné číslo. Doufejme, že ta částka pomůže udělat rozdíl v životě malé Boženky,“ říkal po zápas Jiří Welsch.

 

„Nevím, jestli jsme ukázali větší sílu než Mladé pušky, ale měli jsme několik hráčů, kteří byli trochu víc motivovaní. Hodně motivovaný vypadal Jimmie Hunt a taky Bosy a měli jsme Nicka Doakse, který řádil pod košem,“ ocenil kapitán Welsch vítězství svého týmu a také MVP utkání, svitavského Doakse. Překvapil ho ale rozdíl, kterým své soupeře přehráli: „Rozhodně jsme nečekal, že to bude o 40.“

 

Střelcům vypálila rybník Elhotová
Stejně jako v loňském roce, i letos byly k dovednostním soutěžím přizvány hráčky Bonver ŽBL. A stejně jako před rokem postoupila do finále Kooperativa 3-Point Shoot-out Elhotová. Tentokrát však suverénní Karolína, která v prvním kole vyšponovala svůj střelecký výkon na 22 a ve finále porazila výkonem 19 ostrostřelce Lukáše Palyzu.

 

„Moc jsem to nečekala, je to příjemné překvapení. Je to super pocit, ale je to něco jiného než v zápase. Vůbec jsem nebyla nervózní. Prostě jsem si říkala, že co padne, to padne, a věřila jsem si. Na soutěž jsem se ani nerozcvičovala a nepřišlo mi to nijak extra náročné,“ zvedla hozenou rukavici bez mrknutí oka Karolína.

 

Skills i s vozíčkáři vyhrál domácí reprezentant
Do dovednostní soutěže se letos poprvé zapojili hráči na vozíku, kteří vytvořili tým společně s jedním hráčem Kooperativa NBL, hráčkou Bonver ŽBL a celebritou. Své basketbalové umění prokázala také známá zpěvačka a hvězda showbyznysu Dara Rolins. Její tým ale skončil už v semifinále a ve finálovém souboji se tak objevila opět Karolína Elhotová, ale tentokrát se s Jakubem Šiřinou, Jaroslavem Mencem a Fabianou Bytiqi z vítězství neradovala. První totiž míč na stojan ve středovém kruhu umístil Lukáš Konečný, který uzavíral štafetu s Michalem Čarneckým (SLUNETA Ústí nad Labem), Michaelou Vondráčkovou (Kara Trutnov) a českým reprezentantem v basketbalu na vozíku Miroslavem Šperkem.

 

Brison White obhájil loňské prvenství
Lotus Slam Dunk Contest má staronového vítěze. Své vítězství z pražské Královky jednoznačně obhájil Lion z Jindřichova Hradce Brison White. Při prvním pokusu se ještě rozehříval, ale už druhým získal plný počet 50 bodů. Stejný kousek se mu povedl i u obou finálových pokusů. Diváky rozehřál například kouskem, kdy si na smeč nahodil o zadní stěnu haly nebo například přeskočil svého loňského spoluhráče od Vajgaru a nyní pardubického basketbalistu Lamba Autreyho. Ve finále pak roznesl Bretta Roseboroa.

 

Mazáci – Mladé pušky 153:113 (37:29; 71:57; 115:91)

Doaks 34, Hunt a Bosák 20, Bakić 19, Blažek 15, Švrdlík 12, Nečas a Stria po 10, Slezák 5, Welsch 4, Křemen a Čarnecký po 2 – Roseboro 18, Igrutinović a Autrey po 13, Palyza 12, Randle 11, Hruban a Josipović po 10, Pecka 8, Pomikálek 6, Šiřina 5, White 4, Vyoral 3

Trojky: 15 – 7

Doskoky: 43 – 28

Zisky: 20 – 13

Asistence: 39 – 22