Známe sestavy pro All-Star Game

Včera v noci skončilo hlasování fanoušků pro základní pětky obou výběrů v Polsko-české All-Star Game. Dnes trenéři hvězdných týmů vybrali k pěti „fanouškovským“ hráčům dalších sedm podle vlastního uvážení, přičemž museli zachovat poměr mezi domácími a zahraničními hráči 6:6.

Fanoušci hlasující pro hráče s české Mattoni NBL nominovali do základní pětky hned dva hráče nováčka nejvyšší soutěže BK Lions Jindřichův Hradec. Z rozehrávky bude tým řídit zkušený Jan Pavlík. Jeho nahrávky budou směřovat mimo jiné i na spoluhráče z jihočeského týmu Jana Tomance, který si místo v základní sestavě vydobyl díky skvělému finiši v posledních dvou týdnech hlasování. Pod košem ho doplní levický Salih Nuhanovič.

V křídelním prostoru bude operovat reprezentant a navrátilec ze zahraničních angažmá Jiří Welsch. Sekundovat mu bude americká hvězda svitavských Turů Michael Brandon Deloach, k jehož volbě vyzýval na svém Twitteru dokonce John Wall z Washington Wizards.
Trenérem českého výběru bude nymburský lodivod Ronen Ginzburg, jemuž bude asistenta dělat svitavský Lubomír Růžička. Hlavní kouč českého výběru dnes doplnil svůj tým do požadované dvanáctky. Pavlíka doplní na rozehrávce Žabas. Nominovanými křídly jsou Muirhead, Stria, Hruban a Palyza. Pod košem dostali důvěru pobavit diváky Mróz s Dufaultem.

Celá sestava výběru Mattoni NBL je zde.


Do dovednostních soutěží byli nominováni:
3-Point Shoot-Out: Palyza, Stria a obhájce prvenství Pavel Miloš
Slam Dunk Contest: Hruban, Muirhead a pokud přijme nominaci, tak i Deloach

Polskou základní pětku tvoří Walter Hodge, Quinton Hosley a Oliver Stević (všichni Zielona Gora), Filip Dylewicz (Trefl Sopot) a Mateusz Ponitka (Aseco Prokom). Trenér Rajković ze Zhořelce doplnil tým následovně: Krzysztof Szubarga (Anwil Włocławek), Aaron Cel, Michał Chyliński (oba PGE Turów Zgorzelec), Jakub Dłoniak (Siarka Tarnobrzeg), Przemysław Zamojski (Asseco Prokom Gdynia), Yemi Gadri-Nicholson (Energa Czarni Słupsk), Ben McCauley (Polpharma Starogard Gdański). V týmu polské ligy TBL se objeví také Pawel Kikowski, speciální host hájící barvy wroclawského celku.

Celá sestava výběru TBL je zde.